Zatrudniłam firmę sprzątającą i obniżyłam koszty własnego biznesu!

Od 2017 roku prowadzę własny biznes – własnoręcznie wykonujemy kartki upominkowe i dekoracje na zamówienie. Przez pierwsze cztery lata sami zostawaliśmy po godzinach, by myć podłogi i sprzątać magazyn. Od roku korzystam z usług profesjonalnej firmy sprzątającej, która robi to wszystko za nas. O dziwo, zatrudnienie zewnętrznej firmy sprzątającej okazało się bardziej opłacalne. Jak to możliwe?

Mówili, że firma sprzątająca to fanaberia

Choć firmę założyłam i rozwinęłam całkowicie samodzielnie, to moi bliscy z jakiegoś powodu rościli sobie prawo do zarządzania nią. Gdy powiedziałam im o tym, że zamierzam zatrudnić firmę sprzątającą, uznali, że jest to fanaberia, na którą mnie nie stać. W końcu zewnętrzna firma sprzątająca to rozwiązanie, do którego według nich prawo ma tylko duża korporacja, ja tymczasem zatrudniałam zaledwie 7 osób…

Pierwsze dni z firmą sprzątającą

Po trwającym prawie miesiąc rozpoznaniu rynku zatrudniłam firmę sprzątającą. Była stosunkowo tania, a wykonywała szereg usług:

  • sprzątanie biur
  • mycie okien i solarów,
  • sprzątanie hal produkcyjnych i magazynów,
  • mycie parkingów podziemnych.

Na początku obawiałam się, że praca zostanie wykonana niedokładnie. Okazało się jednak, że Pani Maria z firmy sprzątającej, która została przydzielona do sprzątania mojego magazynu to złoty człowiek. Biura i magazyny sprzątała sprawnie i dokładnie, myła okna, wynosiła śmieci, których zawsze było u nas wiele, a raz na sezon firma sprzątająca DERPUR wysyłała też ekipę do mycia paneli fotowoltaicznych.

sponsorowany art.

Leave a Reply