Projekty domów parterowych — Co warto o nich wiedzieć przed inwestcyją

(ceny, kosztorys, z kosztorysem, z poddaszem, z garażem, gotowe, tanio, z piwnicą).

Zastanawiasz się nad budową domu, ponieważ zawsze marzyło Ci się swoje własne miejsce na ziemi właśnie w takiej formie, albo masz dość mieszkania w bloku?

Nie wiesz co końca, jakie są ceny projektów domków, czy zawsze muszą być to gotowe domki z katalogów, czy możesz zażyczyć sobie jakichś zmian, albo poprosić o korektę? Przede wszystkim musisz wiedzieć, że projekt domku jednorodzinnego, który później posłuży Ci jako główny projekt budowlany, nie może być tylko rysunkiem architektonicznym, na którym przedstawiony jest ogólny wygląd domku.

Do projektu powinien być dołączony projekt budowlany, a więc sporządzony nie tylko przez architekta, ale i osobę z uprawnieniami budowlanymi, będącą projektantem konstrukcji nośnej elementów domu. Do projektu może być także dołączony kosztorys.

Projekt z kosztorysem nie będzie wcale dużo droższy, często kosztorys może być po prostu gratisem do projektu. Jeżeli uda Ci się znaleźć biuro, w którym projekty sprzedawane są tanio, to niezależnie od tego czy planujesz dom z poddaszem, czy dom z garażem, cena będzie podobna.

To samo jest z piwnicą, na którą jednak coraz rzadziej się decydujemy, albo którą przewidujemy jedynie na pomieszczenie, w którym będzie znajdowała się główna instalacja grzewcza naszego domu lub miejsce składowania opału. Ceny są oczywiście zróżnicowane, tak więc zawsze warto szukać do momentu, dopóki nie znajdziemy projektu, który będzie odpowiadał nam pod każdym względem w stu procentach. Tak więc niezależnie od tego, czy planujesz dom z poddaszem, z garażem, z piwnicą, rozglądaj się za ofertami, w których będą odpowiadały Ci i same projekty, i ceny.

Projekty domów jednorodzinnych

(z poddaszem, do 100m2, ceny budowy, gotowe, tanie, kosztorys).

Własny domek jednorodzinny, to często jedno z naszych największych marzeń. Kiedy ktoś pyta nas, co chcielibyśmy kiedyś mieć w przyszłości albo jak sobie wyobrażamy nasze życie za kilka lat, wielu z nas odpowiada, że chciałoby mieć swój własny domek. Czasami decydujemy się na gotowe domki, które ktoś chce odsprzedać ze względu na konieczność zmiany miejsca zamieszkania, czy zmiany warunków finansowych.

Gotowe domy nie zawsze są tanie, nawet jeśli ich konstrukcja ma już kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. Rozglądamy się więc również za projektami, które możemy zamówić w biurach lub kupić gotowe, z katalogów. Na podstawie takiego projektu, który często zawiera, lub na nasze życzenie może zawierać kosztorys, możemy przekonać się, ile wyniesie nas budowa domu od fundamentów po kalenicę dachu.

Ceny budowy są oczywiście różne, zależne od tego czy mamy do czynienia z domem do 100m2, czy większym, jakie materiały będą zastosowane do jego budowy oraz od wielu innych parametrów. Musimy liczyć się także z tym, że ceny budowy mogą ulec zmianie. Choć kosztorys zawsze przygotowywany jest profesjonalnie, pewne koszty mogą ulec zmianie, ponieważ na przykład warunki gruntowe na naszej działce będą wymagały dodatkowych kosztów, takich jak zagęszczenie podłoża, lub fundamenty nieco inne niż te które założone były w projekcie z katalogu. Polecamy biuro rachunkowe poznań syntex.com.pl

Czasem wydaje nam się, że na przykład dom z poddaszem będzie dużo droższy niż dom, który będzie miał płaski dach. Kiedy porównamy kosztorys, różnica w cenie nie będzie spora, więc wszystko zależy od naszego gustu i oczywiście od tego, czy nasz dom będzie mógł mieć taką formę jaką sobie zakładamy, zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego w naszej okolicy.

Projekty domów piętrowych.

(z poddaszem, ceny, cena budowy, koszt budowy, bez garażu, bez poddasza, dwurodzinnych)

Kiedy szukamy informacji na temat budowy domków, niezależnie od tego czy przeglądamy strony internetowe, katalogi dostępne w biurach lub katalogi w formie czasopism, które coraz częściej trafiają do naszych kiosków, przeważają w nich domki jednorodzinne, rzadziej możemy przeczytać coś na temat domków dwurodzinnych.

Polacy są jednak jednym z najbardziej rodzinnych narodów, przynajmniej tak mówią statystyki i zwykłe obserwacje. Dlatego informacje na temat domków dwurodzinnych, na przykład takich gdzie będą mogły zamieszkać dwa pokolenia bliskich, powinny pojawiać się równie często.

Koszt budowy domku dwurodzinnego wcale nie musi być dużo wyższy, niż cena budowy domku jednorodzinnego.

Załóżmy, jeśli decydujemy się na domek jednorodzinny z poddaszem, często pozostaje ono później niezaadaptowane, staje się swojego rodzaju magazynem na przedmioty, zwłaszcza jeśli nie ma w domu piwnicy. A poddasze można zaadaptować często na drugie mieszkanie, bo jest tak duże.

Ceny domu są wówczas bardzo opłacalne. Jeśli chcemy dowiedzieć się, jaki byłby dokładnie koszt budowy domku, musimy wiedzieć, czy decydujemy się na dom z poddaszem, czy bez poddasza, czy mamy w planie domek bez garażu tylko z miejscem do parkowania, czy nie.

Wtedy możemy przeglądając katalogi, albo pytając w biurze projektowym dowiedzieć się czegoś więcej, jaka będzie cena budowy domu, a także oczywiście cena sporządzenia jego projektu, również mowa tu oczywiście o domkach dwurodzinnych, które będą mogły służyć jako dwa osobne i niezależne mieszkania, albo na przykład współdzielić pewne części, które będą wspólne dla obu rodzin.