Co kupić tacie na urodziny i imieniny?

Zastanawiasz się nad tym co kupić tacie na urodziny i gdzie szukać pomysłów na prezent? Kiedy wybieramy upominek dla kogoś nam bliskiego, to teoretycznie powinno być nam łatwiej na coś się zdecydować, w końcu znamy jego gust i wiemy, co lubi. Jednak kiedy przebywamy z kimś na co dzień, albo znamy go od podszewki, to często wybór jest o tyle trudny, że chcemy wstrzelić się w jego gust na sto procent i podarować mu coś wyjątkowego.

Wyjątkowy prezent nie musi wcale oznaczać jakiegoś wysublimowanego pomysłu. Wyjątkowym prezentem dla bliskiej nam osoby na pewno będzie upominek, który go w pozytywny sposób zaskoczy. Jeśli na przykład wiesz, że Twój ojciec od zawsze dostaje od bliskich eleganckie krawaty, bo potrzebne mu są do pracy, albo gadżety związane z jego zainteresowaniami, spróbuj wybrać coś innego. Zastanów się, czy ojciec nie wspominał Ci kiedyś o czymś, co chciałby mieć, ale jakoś nie było okazji tego kupić, albo nie udało mu się tego znaleźć. Co to może być?

Na przykład kilka książek jego ulubionego autora, w którym zaczytywał się jakiś czas temu, a do którego nie miał okazji ostatnio powracać. Jeżeli nic z takich rzeczy nadal nie przychodzi Ci do głowy i zastanawiasz się co kupić tacie na urodziny, spróbuj poszukać inspiracji w sieci. Wypisz sobie na kartce kilka słów lub fraz związanych z Twoim tatą, na przykład z jego zainteresowaniami.

Załóżmy, że wypiszesz: astronomia, żeglarstwo, piłka nożna. Spróbuj, wpisując te słowa w wyszukiwarkę, poszukać pomysłów na prezent na przykład zaglądając na fora internetowe, na których wymieniają ze sobą uwagi na dany temat jego pasjonaci. Możesz natknąć się na ciekawe akcesoria, albo pozycje literackie, które opowiadają o zainteresowaniach Twojego taty.

Zastanów się też, czy jest może coś, czego Twój tata dawno nie robił, a wiesz, że to lubi. Ciekawym pomysłem na prezent, niezależnie od okazji czy pory roku, jest zawsze zaproszenie na jakieś wydarzenie czy wyjście. Może to być, chociażby zestaw dwóch biletów do kina na film, o którym wiesz, że zainteresuje Twojego tatę, albo na przykład zaproszenie na weekendowy pobyt w podmiejskim hoteliku dla dwóch osób jeśli wiesz, że Twój tata dawno nigdzie nie wyjeżdżał, aby odpocząć od codzienności.

Co kupić tacie na urodziny, zależy od budżetu, jaki masz na ten cel do wydania. Najpierw postaraj się przeanalizować jaką formę prezentu chcesz wybrać: czy ma to być pamiątka, ciekawy dla ojca gadżet, a może zaproszenie na jakąś rozrywkę, by oderwać go od pracy i spędzania czasu w domu. Później spróbuj wybrać coś, co wyda Ci się najciekawsze i do dzieła!

Zbliżają się imieniny Twojego taty… Zastanawiasz się co kupić tacie na imieniny tym razem, aby Twój pomysł na prezent po pierwsze nie dublował się z innymi, a po drugie naprawdę pozytywnie zaskoczył Twojego tatę. Gdzie szukać pomysłów na prezent dla ojca? Od czego zacząć?

Spróbuj wypisać sobie na kartce, czym interesuje się Twój tata, co lubi i jakie ma pasje. Skojarzenia to jedna z najlepszych metod na poszukiwanie pomysłów, spróbuj więc do każdego z wymienionych wcześniej elementów dopisać coś, co Ci się z tym kojarzy. Z pomysłem dla taty na prezent jest podobnie jak z pomysłem dla mamy na prezent — zobacz kolorwe-torebki.pl…

Załóżmy, że wypiszesz sobie na kartce: literatura Hemingwaya, gra w tenisa, wyjazdy nad morze, dobre kino akcji. Z tą pierwszą pozycją na pewno zaraz skojarzą Ci się książki, biografia, albumy, filmy. Zastanów się, czy Twój tata ma w domu ulubione książki swojego ulubionego autora, jeśli nie to właśnie one mogą być fajnym pomysłem na prezent. Podobnie jak biografia podanego dla przykładu Hemingwaya, czy album ze zdjęciami z jego życiorysu, albo film nakręcony na podstawie jego powieści. Jeśli Twój tata interesuje się jakimś sportem, a wiesz, że dawno go nie uprawiał postaw na zaproszenie albo karnet do gry w tenisa. Jeśli uprawia ten sport na co dzień, zastanów się, czy jest może jakiś gadżet, który przydałby się tacie, a którego jeszcze nie ma. Kiedy zastanawiamy się co kupić tacie na imieniny, to zawsze na pewno trafionym prezentem będzie zaproszenie na wyjazd w miejsce, które Twój tata lubi, albo na przykład bilety do kina na film, który mu się spodoba.

Prezent nie zawsze musi być czymś, co pozostanie jako pamiątka na długi czas. Często lepszym pomysłem na prezent jest taki upominek, który pozostawi w naszej głowie wspomnienia, a nie pozostanie gdzieś na półce w domu. Unikaj gadżetów, które są tylko symboliczne, a tak naprawdę są do niczego niesłużącymi akcesoriami, które po pewnym czasie lądują gdzieś na dnie szafy, czy zamknięte w piwnicy. Niezależnie od tego, czy zastanawiasz się co kupić tacie na imieniny, urodziny, święta, czy jakąkolwiek inną okazję, spróbuj znaleźć taki pomysł, który w pozytywny sposób zaskoczy osobę obdarowywaną. Jeśli więc wiesz, że na pewno od wszystkich dostanie w prezencie butelkę dobrego trunku, albo ewentualnie elegancki krawat czy pasek do garnituru, w którym chodzi na co dzień do pracy postaw na coś innego. Najbardziej cieszą nas chyba prezenty, które związane są z naszymi zainteresowaniami i marzeniami, niekoniecznie takie, które są przedmiotami czy akcesoriami codziennego użytku.

Leave a Reply