Czas po świętach lub początek nowego, kolejnego roku, to bardzo często moment, w którym decydujemy się na dietę.

Czas po świętach lub początek nowego, kolejnego roku, to bardzo często moment, w którym decydujemy się na dietę.Zwłaszcza okres po Bożym Narodzeniu, po nocy sylwestrowej i po Nowym Roku, uznajemy za idealny moment na walkę o lepszą sylwetkę i lepsze zdrowie. Jak zabrać się za skuteczne odchudzanie po świętach? Jak w ogóle zabrać się za skuteczne odchudzanie?

Przede wszystkim, kiedy obiecujesz sobie, że chcesz rozpocząć dietę po świętach, upewnij się, czy nie ma wokół Ciebie czegoś, co mogłoby Cię rozpraszać i od tego odciągać. Jeśli masz ogromną słabość do szarlotki, a jej wielki kawał czai się jeszcze gdzieś w Twojej lodówce, lub jeśli trudno Ci się powstrzymać przed sięgnięciem po pierniki, a są jeszcze gdzieś obok, lepiej poczekaj, aż wszystkie łakocie znikną.

Kiedy postanowisz, że zaczynasz się odchudzać a coś nagle i szybko odciągnie Cię od tego, stracisz motywację, a to zbędne.

Skuteczne odchudzanie musisz rozpocząć od skutecznej strategii. Przede wszystkim podejmij decyzje o tym, czy chcesz próbować schudnąć stosując samą dietę, czy wolisz postawić na bardziej zdrowe rozwiązanie i jednak włączyć w swoje próby odchudzania również ćwiczenia fizyczne. Polecamy zdecydowanie to drugie rozwiązanie, to znaczy dietę plus ćwiczenia fizyczne. Nie musisz zapisywać się na siłownię, na fitness, na aerobik, na basen. Możesz rozpocząć od ćwiczeń w domu. W sieci możesz znaleźć mnóstwo filmików z ćwiczeniami odpowiednimi do zrzucania zbędnego tłuszczyku i zbędnych kilogramów.

Poza tym zawsze możesz postawić na przykład na bieganie, na długie spacery wieczorami, na nordic walking. Pamiętaj, że dzięki ćwiczeniom nie tylko będziesz mogła schudnąć, ale również poprawisz krążenie swojej krwi, wzmocnisz i usprawnisz pracę swojego serca. Będziesz dzięki temu czuła się znacznie lepiej, nie tylko dlatego, że ubędzie Ci co nieco tu i ówdzie.

Odchudzanie nie musi koniecznie oznaczać restrykcyjnej diety w postaci rezygnacji z jedzenia czegokolwiek. Grunt to racjonalne podejście do sprawy i zadbanie przede wszystkim o własne zdrowie z rozsądkiem.

Leave a Reply